KAROL BORYS

Piłkarska perła ze Śląska Wrocław

Karol Borys to w tej chwili jeden z najbardziej uzdolnionych piłkarzy młodego pokolenia w Polsce. Prawdziwa perełka – to określenie pojawia się najczęściej w dyskusjach na temat Karola prowadzonych w środowisku piłkarskim w kraju.

Karol pochodzi z Meszna. To niewielka miejscowość w Gminie Otmuchów w województwie opolskim. Od najmłodszych lat każdą wolną chwilę spędzał kopiąc piłkę. Do rozgrywania najbardziej zaciętych meczów wystarczyły mu wtedy ściana i wyobraźnia. W wieku 5 lat przyszedł na swój pierwszy trening do klubu Czarni Otmuchów. W 2013 roku po raz pierwszy pojawił się na treningu w Akademii Piłkarskiej Śląska Wrocław.

Jest wielokrotnym reprezentantem kraju w różnych kategoriach wiekowych oraz uczestnikiem zgrupowań Talent Pro dla najzdolniejszych młodych piłkarzy w Polsce. W październiku 2021 roku Karol podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt ze Śląskiem Wrocław. Aktualnie jest zawodnikiem seniorskiej drużyny rezerw Śląska i juniorskiego zespołu U18. Na początku 2022 roku Karol przeszedł testy w jednym z największych klubów piłkarskich na świecie – Manchesterze United. W maju po raz pierwszy zagrał w Ekstraklasie, stając się najmłodszym debiutantem w historii Śląska Wrocław. 

  • Zakres prac
  • Media relations
  • Doradztwo strategiczne