ROBERT WILKOWIECKI

Wspólna droga na szczyt

Robert to profesjonalny triathlonista. Ma 28 lat i pochodzi z Twardogóry na Dolnym Śląsku. Jest aktualnym rekordzistą Polski na dystansie IRONMAN (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42 km biegu), który ukończył w czasie 7:42:02. Ustanowił także rekord na połowie tego dystansu, którego pokonanie zajęło mu 3:38:43.

W maju 2020 roku w ramach projektu #PL8H Robert pobił wynik trzykrotnego Mistrza Świata Jana Frodeno. W domowych warunkach uzyskał czas 7:35:14. Wielokrotnie reprezentował Polskę na zawodach organizacji Challenge Family oraz World Triathlon Corporation (IRONMAN). Jest kilkukrotnym medalistą Mistrzostw Polski w triathlonie. W swoim dorobku ma także medale mistrzostw Polski w pływaniu.

Zespół Roberta tworzą specjaliści z różnych dziedzin, którzy opracowali autorski model rozwoju. Obecnie trenuje wśród światowej elity triathlonu. Na przełomie 2021 i 2022 roku wziął udział w obozie w Sierra Nevada w Hiszpanii, trenując na wysokości ponad 2300 metrów. W 2022 roku Wilkowiecki osiągnął największy sukces w swojej karierze – został Wicemistrzem Europy Ironman. Tym wyczynem Polak wywalczył również kwalifikację na najbardziej prestiżowe zawody Ironman - Mistrzostwa Świata odbywające się w Kona na Hawajach.

Od 2021 roku jesteśmy częścią teamu Wilka. Współpracujemy w tworzeniu contentu w mediach społecznościowych, odpowiadamy za relację z mediami Roberta oraz pomagamy w pozyskiwaniu sponsorów.

  • Zakres prac
  • prowadzenie social media
  • pozyskiwanie sponsorów
  • media relations